Hallinto

Toimitusjohtaja
 Anu Neuvonen 040 844 9395
anu.neuvonen@kymtt.fi
Ylilääkäri
Maija Melto-Gurung 040 197 5025
maija.melto-gurung@kymtt.fi
Talousjohtaja
Krista Ikäläinen 0400 734 627
krista.ikalainen@kymtt.fi
Palvelujohtaja
Kirsi Rantarae Toimivapaalla 01.05.2016-31.12.2018
Henkilöstöasiantuntija
Sirkku Paukkunen 050 5986 844
sirkku.paukkunen@kymtt.fi
Tietohallintopäällikkö
Tomi Salonen 040 631 3403
tomi.salonen@kymtt.fi
Sovellusasiantuntija,
potilasasiamies
Eija Linnala 040 172 7103
eija.linnala@kymtt.fi
Asiakaspalvelusihteeri
Anna Mettinen 040 641 6208
anna.mettinen@kymtt.fi
Laskutussihteeri
Maarit Korhonen 040 688 3539
maarit.korhonen@kymtt.fi

Kymijoen työterveydellä on käytössään suojattu sähköposti. Suojatun sähköpostin avulla voi lähettää luottamuksellisia tietoja sisältäviä viestejä Kymijoen työterveyden henkilöstölle. Viestiin on mahdollista liittää liitetiedostoja. Viestin voit lähettää esim. tästä https://postisalaus.ictkymi.fi/SWM/email2/email/compose

Sähköpostitse emme kuitenkaan voi valitettavasti ottaa kantaa terveydentilaasi tai hoitoasi koskeviin kysymyksiin, joten näissä asioissa ole hyvä ja jätä soittopyyntö ajanvarauksen kautta tai varaa soittoaika. Reseptien uusimispyynnöt tulee hoitaa joko OmaKannan kautta tai ottamalla yhteyttä ajanvaraukseen.

Potilasasiamiehenä toimii Eija Linnala, p. 040 172 7103 tai eija.linnala(at)kymtt.fi

Postiosoite

Kymijoen Työterveys Oy
Koulukatu 21
48100 Kotka

Y-tunnus: 2793694-1